Flip van Doorn over zijn boeken De Friezen en De Ronde van België
Museum en werkplaats Houtstad IJlst, IJlst
Vrijdag 28 februari 20.00 uur geeft Flip van Doorn een lezing over zijn boeken De Friezen en De Ronde van België. Afsluiter van de avond is de nu al legendarische quiz Belgisch Biertje of Coureur. Na afloop is er mogelijkheid voor het kopen en laten signeren van boeken.
Neem alvast een kijkje
Anderen bekeken ook
-
Museumcafé Houtstad IJlst: lezing door Happy van der Heide
Museumcafé Houtstad IJlst: lezing door Happy van der Heidewoensdag 12 maart
IJlst -
Singer-songwriter Marije de Vries in Houtstad IJlst
Singer-songwriter Marije de Vries in Houtstad IJlstvrijdag 28 maart
IJlst -
Houtstad IJlst Museumcafé: Paasworkshop
Houtstad IJlst Museumcafé: Paasworkshopwoensdag 9 april
IJlst -
Sipke de Schiffart over zijn schrijversloopbaan
Sipke de Schiffart over zijn schrijversloopbaanvrijdag 23 mei
IJlst
Vrijdag 28 februari 20.00 uur geeft Flip van Doorn (1967) uit IJlst een lezing over zijn boeken De Friezen en De Ronde van België
Met De Friezen beleefde auteur Flip van Doorn in 2021 zijn doorbraak bij het grote publiek. In een dynamische lezing – waarin altijd ruimte is voor vragen en opmerkingen van het publiek – vertelt hij over zijn afkomst en hoe hij altijd met één been in Friesland en met één been in Holland staat. Een bevoorrechte positie: de mogelijkheid Friesland en de Friezen afwisselend van binnenuit en van buitenaf te observeren vormt de basis van het succes van De Friezen.
In zijn nieuwste boek, De Ronde van België, doet Van Doorn een poging om als buitenstaander het land en zijn inwoners te leren begrijpen, de historie te leren kennen. Aan de hand van de parcoursen van Belgische wielerklassiekers neemt hij de lezermee in dat ambitieuze streven. Het resultaat is een doorwrochte cultuurgeschiedenis, door de Vlaamse krant Het Nieuwsblad met vijf sterren beloond.
Het tweede deel van de lezing zal niet alleen gaan over De Ronde van België, maar ook over de verrassende dwarsverbanden met De Friezen. In het noorden van Vlaanderen, met name in de omgeving van Brugge, zijn nog flarden Friese geschiedenis terug te vinden. Afsluiter van de avond is de nu al legendarische quiz Belgisch Biertje of Coureur. Na afloop is er mogelijkheid voor het kopen en laten signeren van boeken.
- Vrijdag 28 februari 2025 20.00 - 22.00 uur Graag op tijd reserveren
Prijzen
- € 5,00
- Betaalmogelijkheden: PIN
- Wanneer:
- 28 februari
- Prijsinformatie:
- Vanaf € 5,00
- Afstand tot jouw locatie:
Hier vind je
Flip van Doorn over zijn boeken De Friezen en De Ronde van België
Museum en werkplaats Houtstad IJlst
8651 NE IJlst Plan je route
vanaf jouw locatie
Vergelijkbare evenementen
Bekijk alles-
Kidscollege ‘De mysteries van het zonnestelsel – Van gasplaneet tot komeet’
Kidscollege ‘De mysteries van het zonnestelsel – Van gasplaneet tot komeet’zondag 16 februari
Oudemirdum -
Ontmoet de kunstenaar Evert Esselink
Ontmoet de kunstenaar Evert Esselinkzaterdag 22 februari
Bolsward -
Fotopresentatie ‘Gruttoland bij Wommels door natuurfotografen Gerard Bos en Leo Hofland’
Fotopresentatie ‘Gruttoland bij Wommels door natuurfotografen Gerard Bos en Leo Hofland’zondag 2 maart
Oudemirdum -
Lezing 'Doopsgezinden in Friesland' door Cor Trompetter
Lezing 'Doopsgezinden in Friesland' door Cor Trompetterwoensdag 5 maart
Hindeloopen -
Lezing over de executie zes verzetsmensen in Makkum
Lezing over de executie zes verzetsmensen in Makkumdonderdag 6 maart
Makkum -
André Buwalda vertelt over Zwanendrift in Fryslân
André Buwalda vertelt over Zwanendrift in Fryslânvrijdag 7 maart
Bolsward -
Museumcafé Houtstad IJlst: lezing door Happy van der Heide
Museumcafé Houtstad IJlst: lezing door Happy van der Heidewoensdag 12 maart
IJlst