Besucherzentrum und VVV Hindeloopen
Hindeloopen
Sie finden das Besucherzentrum und VVV Hindeloopen im Museum Hindeloopen. Hier werden Sie von „Locals“ betreut, die Ihnen alles über Hindeloopen und die Umgebung erzählen können!
Hier schon mal ein Vorgeschmack
Das könnte dich auch interessieren
-
Pegelhäuschen (Peilschaalhuisje) Hindeloopen
Pegelhäuschen (Peilschaalhuisje) Hindeloopen -
Visrestaurant Sudersee - frischen Fisch und Geschichten
Visrestaurant Sudersee - frischen Fisch und Geschichten
Das VVV Hindeloopen befindet sich im Museum Hindeloopen. Hier werden Sie von „Locals“ betreut, die Ihnen alles über Hindeloopen und die Umgebung erzählen können! Vergessen Sie nicht, nach dem Stadtrundgang durch Hindeloopen oder nach Rad- und Bootsrouten zu fragen!
Wenn Sie in Hindeloopen sind, ist es absolut empfehlenswert, zur Schleuse und zum Sylhús zu spazieren. Im Sommer herrscht hier ein geschäftiges Treiben von Booten, die Hindeloopen ein- und ausfahren! Oder machen Sie einen Spaziergang zum azurblauen KNRM-Häuschen auf dem Deich, eines der ersten Rettungsstationen in den Niederlanden! Hier finden Sie weitere Tipps und Inspirationen für Ihren Besuch in Hindeloopen.
Das Museum Hindeloopen ist auch der Ausgangspunkt für einen Besuch in Hindeloopen mit einem VVV-Besucherzentrum für Hindeloopen von VVV Waterland van Friesland. Über die riesige Karte auf dem Boden können sich Besucher bereits orientieren und einen guten Eindruck von der Stadt bekommen. Außerdem sind inspirierende Magazine erhältlich, und auf einem großen Tablet können Besucher direkt sehen, was es in Hindeloopen zu sehen und zu tun gibt. Für diejenigen, die sofort die Kultur von Hindeloopen erleben möchten, gibt es ein Buch mit einem Stadtrundgang von VVV Waterland van Friesland zu kaufen. Haben Sie Fragen? Die „Locals“ am Schalter des Museums Hindeloopen helfen Ihnen gerne mit Tipps über Hindeloopen und die Umgebung. Oder schauen Sie hier nach weiteren Tipps und Inspirationen für einen Besuch in Hindeloopen.
- Jeden montag von 11:00 bis 17:00
- Jeden dienstag von 11:00 bis 17:00
- Jeden mittwoch von 11:00 bis 17:00
- Jeden donnerstag von 11:00 bis 17:00
- Jeden freitag von 11:00 bis 17:00
- Jeden samstag von 11:00 bis 17:00
- Jeden sonntag von 12:00 bis 17:00
- Entfernung zu Ihrem Standort:
Hier finden Sie Besucherzentrum und VVV Hindeloopen
Museum HindeloopenDijkweg 1
8713 KD Hindeloopen Route planen
vanaf jouw locatie
Standorte
Alle Standorte anzeigen-
Eartiids Kuriositäten, Handwerk & Kunst | Shop und Webshop
Eartiids Kuriositäten, Handwerk & Kunst | Shop und WebshopNeu
Workum -
Monument Scharsterbrug
Monument Scharsterbrug
Het dorp Scharsterbrug en de brug over de Scharster-Rijn waren belangrijk voor de Duitse verdedigers. Beide lagen op de weg naar Lemmer waar honderden Duitse militairen per schip hoopten te kunnen ontkomen naar Noord-Holland. In korte tijd werd er tweemaal gevochten in Scharsterbrug.
Op 9 april probeerden 13 mannen van de Nederlandse Binnenlandse Strijdkrachten (N.B.S.) van Doniawerstal de brug in Scharsterbrug te veroveren op een tiental Duitse bewakers. De Duitsers werden overmeesterd waarbij één van hen werd neergeschoten. De N.B.S. dacht hij gedood was, maar dat bleek anders te zijn toen uitgerekend hij er in slaagde om een andere groep Duitsers te waarschuwen.
Deze groep bevond zich op een nabijgelegen patrouilleboot. Met de zware wapens van deze boot openden de Duitsers vervolgens het vuur. De N.B.S.’ers zagen daardoor geen kans meer om de brug definitief te veroveren en trokken zich terug. Door het Duitse vuur vielen in het dorp verschillende slachtoffers. Waaronder één dode. In de dagen daarna was het dorp toneel van colonnes Duitse soldaten die zich richting Lemmer terugtrokken met als doel om van daaruit de oversteek naar Noord-Holland te maken. Scharsterbrug was voor de Duitsers in deze dagen dus erg belangrijk.Op 15 april waren de Canadezen zo dichtbij dat de Duitsers besloten om de brug op te blazen. Maar zij trokken zich daarna niet terug. De Scharster-Rijn was één van de laatste belangrijke hindernissen op weg naar Lemmer. En in Lemmer bevonden zich nog enkele honderden Duitsers die naar Noord-Holland wilden. Het dorp moest dus verdedigd worden.
De eerste confrontatie met de Canadezen vond al die dag plaats.
Joure was zonder slag of stoot bevrijd. In een poging om een zuidelijke route naar Sneek te vinden stuitten 7th Reconnaissance Regiment Duke of York’s Royal Canadian Hussars op de opgeblazen brug in Scharsterbrug. De Duitsers namen de Canadezen onder vuur. De Canadezen maakten echter korte metten met de Duitsers aan hun kant van het water en trokken zich daarna terug.
De resterende Duitsers verschansten zich in de Hollandia zuivelfabriek, enkele huizen en boerderijen en in schuttersputjes langs de weg. Hier hadden ze een goed uitzicht op de weg naar Joure. Het lokale verzet speelde een belangrijke rol bij het verkennen van de Duitse posities. Hierbij kwam één van hen, Richard Jung, om het leven.
Nadat was vastgesteld dat de Duitsers zich ook in de Hollandia fabriek bevonden, openden de Canadezen op 16 april het vuur met mortieren en geschut. De rest van de dag werd er over en weer geschoten. Twee voertuigen van de Cameron Highlanders of Ottawa werden geraakt door een stuk luchtafweergeschut. Daarbij raakten vier Canadezen gewond. Daarna maakte een aanval van het Régiment de la Chaudière een einde aan de Duitse tegenstand in Scharsterbrug. Hierbij sneuvelde Lance Corporal Lucien Potvin.
Na de strijd was er geen sprake van een feeststemming in het dorp. De aanblik op Scharsterbrug na de gevechten was vreselijk. De destijds zesjarige Otto Haitsma herinnerde zich: ‘kapot geschoten huizen, smeulende resten van stallen en boerderijen, zwartgeblakerde opgezwollen dode koeien en paarden met opengesperde ogen en vlakbij de melkfabriek een hoop lichamen zonder armen of benen en weggeschoten hoofden in bloed doordrenkte flarden van uniformen’.
De bevrijding van Scharsterbrug opende de weg naar Lemmer. De Canadese engineers bouwden op 17 april een Bailey brug naast de verwoeste brug. Lemmer kon dezelfde dag worden bevrijd.
-
In der Nachbarschaft
Alle Routen ansehen-
Von Stadt zu Stadt: Hindeloopen - Workum - Stavoren | Fahrradtour
Von Stadt zu Stadt: Hindeloopen - Workum - Stavoren | Fahrradtour(38,1 km)Hindeloopen -
IIsbaankeunstrûte | Hindeloopen Zuidwest Fryslân | Fietsroute
IIsbaankeunstrûte | Hindeloopen Zuidwest Fryslân | Fietsroute(34,6 km)Hindeloopen -
Cultuurroute langs de IJsselmeerkust, Gaasterland en deel Friese Meren
Cultuurroute langs de IJsselmeerkust, Gaasterland en deel Friese Meren(38,5 km)Workum -
Uitwaaien in Zuidwest Fryslân | Fietsroute
Uitwaaien in Zuidwest Fryslân | Fietsroute(51,1 km)Koudum -
Wandern entlang der IJsselmeerküste Workum und Hindeloopen
Wandern entlang der IJsselmeerküste Workum und Hindeloopen(20,0 km)Ferwoude